TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Awaria kolejki w Beskidach, 74 turystów ewakuowanych
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 02.08.2018 19:08:28
Awaria kolejki w Beskidach, 74 turystów ewakuowanych (foto: PKL)

74 turystów, wśród których były 53 osoby niepełnosprawne, ewakuowali w czwartek przed południem strażacy z wagoników kolei terenowo-linowej na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim w Beskidach. Przyczyną była awaria w układzie zasilania – podali strażacy.

"Jeden z wagoników stanął około 400 m od górnej stacji, drugi w takiej samej odległości od dolnej" – powiedział dyżurny straży pożarnej w Żywcu Mateusz Magiera. Dodał, że większość osób sama zeszła na dół. Piętnaścioro, w tym dwóch turystów na wózkach inwalidzkich, zwieziono samochodami i na quadach.

Polskie Koleje Linowe, do których należy międzybrodzka atrakcja turystyczna, podały, że ewakuacja pasażerów została przeprowadzona sprawnie i trwała około 1,5 godziny.

"Ewakuacja wymagała dobrej koordynacji i współpracy między podróżującymi wagonem a służbami ratunkowymi. Wszyscy pasażerowie wykazali duże zrozumienie dla zaistniałej sytuacji i doskonale współpracowali z pracownikami PKL i służbami, wykonując ich polecenia. Dzięki temu ewakuacja została przeprowadzona bardzo sprawnie i szybko" – powiedział kierownik ośrodka PKL Góra Żar Jarosław Dajda.

Agnieszka Jabłońska-Twaróg z biura prasowego PKL podała, że przyczyną zatrzymania wagoników była usterka w układzie zasilania. "PKL pracują nad jej usunięciem, by jak najszybciej ponownie uruchomić kolej" – poinformowała.

Dodała, że wszyscy pasażerowie otrzymają zwrot kosztów biletów i możliwość bezpłatnego wjazdu na górę w dowolnie wybranym terminie.

Szef ośrodka Jarosław Dajda zaznaczył, że każdego roku w firmie są prowadzone symulacje ewakuacji i ćwiczenia pracowników ze służbami ratowniczymi. "Przed sezonem letnim symulacja usterki z ewakuacją odbyła się na Górze Żar. Dzięki temu służby ratunkowe doskonale znały teren, wszyscy wiedzieli, jak działać. Przeprowadziliśmy akcję bardzo sprawnie i w szybszym czasie, niż przewidują to procedury bezpieczeństwa, czyli 2,5 godz." - powiedział Jarosław Dajda.

Trasa kolei linowo-terenowej na górę Żar liczy około 1,3 km. Kursują tu wagoniki, które niegdyś woziły turystów na Gubałówkę. Pokonają całą trasę w niespełna 6 minut.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKL
awaria
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....