TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Autokary w sieci sprzedaży biletów lotniczych
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.04.2017 16:47:53 1 komentarz
Autokary w sieci sprzedaży biletów lotniczych

Dzięki rozwojowi sieci autostrad, liberalizacji przepisów oraz powstawaniu lotnisk w oddali od centrów europejskich metropolii, rynek regularnych przewozów autokarowych na Starym Kontynencie odżywa. I to widzą zarówno linie lotnicze, jak i dostawcy usług informatycznych. Firmy Amadeus i Distribusion łączy przekonanie o tym, że ułatwienie procesu rezerwacji biletów autokarowych sprawi, że autokary będą zyskiwać na popularności jeszcze szybciej.

Jak na razie "lotniskowa" oferta jest skierowana dla biur podróży offline / online i dotyczy tylko autokarowych połączeń między miastami i portami lotniczymi. Z grona bardziej znanych agencyjnych partnerów oprócz Amadeusa można wymienić m.in. firmy Rome2rio.com, Skyscanner czy Emirates. Na dziś baza liczy ponad 300 przewoźników działających na całym świecie. W Polsce obsługują oni m.in. sześć lotnisk: Modlin, Warszawa, Kraków, Katowice, Szczecin i Lublin. Grupę krajowych przewoźników w systemie tworzą m.in. Sindbad, ModlinBus, Eurolines Madeltrans, PKS Szczecin, Interglobus Follow Me, GDN Express, Pyrzowice Express, VIP Europa, Adamis Tours, Elabus i Retman.

Globalny zasięg

Dzięki współpracy z Distribusion sprzedawcy usług podróżniczych korzystający z rozwiązań Amadeusa, uzyskają dostęp do rezerwacji biletów ponad 300 przewoźników realizujących autokarowe połączenia między miastami i z portów lotniczych. Oferta obejmuje ponad 2500 destynacji w Europie i Azji. Integracja w Amadeusie umożliwia rozpoczęcie ich sprzedaży bez konieczności zawierania kontraktów z przewoźnikami. Przepływ środków pieniężnych, emisja biletu oraz rezerwacja są w pełni zautomatyzowane, a agent posiada możliwość wygodnego wyszukiwania trasy przy użyciu kodów IATA. W pierwszej kolejności dostęp do sprzedaży biletów autokarowych uzyskają agenci korzystający z Amadeusa w Centralnej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej Europie. Stopniowo integracja będzie poszerzana o kolejne regiony świata.

-"Autobus jest bardzo atrakcyjną formą transportu dla wielu ludzi na świecie, jednakże segment ten posiada jeszcze spory potencjał rozwoju. Przewoźnicy autokarowi posiadają obecnie wszelkie możliwości ku temu, aby wyraźnie zaakcentować swoją obecność w globalnej branży turystycznej. W obliczu dynamicznych zmian na rynku przewozów autokarowych, nasza współpraca z Betterez i Distribusion nie mogła rozpocząć się w bardziej odpowiednim momencie", komentuje Antoine de Kerviler, dyrektor Rail & Ground Travel w Amadeusie. "Wyobraź sobie możliwość rezerwacji biletu na autobus z lotniska wraz z biletem lotniczym i kolejowym na weekendowy wypad. Jest to bez wątpienia podróż od drzwi do drzwi w najlepszym wydaniu"

Z kolei Julian Hauck, dyrektor zarządzający w Distribusion powiedział: "Sprzedawcy usług podróżniczych stale dążą do wzbogacania swojej oferty zgodnie z oczekiwaniami klientów. Integracja oferty regularnych przewozów autokarowych w sieci sprzedażowej Amadeusa ułatwi dostęp do tego segmentu pasażerom dotychczas z niego niekorzystającym".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Distribusion
Amadeus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....