TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Autobusowy piknik rodzinny w Płocku
KM TL, TransInfo - Opublikowano: 19.05.2017 11:14:13
W sobotę Piknik Rodzinny i finał konkursu Kierowca Roku 2016

20 maja Komunikacja Miejska Płock zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się na terenie zajezdni w godzinach 10.00–16.00. Będzie strefa dla dzieci, a w niej m.in. tor przeszkód, tor ze zdalnie sterowanymi samochodzikami, kolorowe malowanie twarzy, dzieci w kilka minut mogą zmienić się w tygrysa czy misia. Animatorzy Recona zadbają, by dzieci się nie nudziły. Zabawy konkursy integracyjne, narty wieloosobowe, spodnie trzyosobowe, kącik malowanek – to tylko mała zapowiedź tego co czekać będzie na dzieci w sobotę.

Dorośli za to będą mogli sprawdzić, czy poradzą sobie z prowadzeniem autobusu. Specjalnie na tę okazję do Płocka przyjedzie profesjonalny symulator jazdy autobusem. Nigdy wcześniej takiego w naszym mieście nie było. To dokładnie taki sam symulator, na którym szkolą się zawodowi kierowcy. Dzięki temu urządzeniu mogą trenować jazdę w ekstremalnych warunkach pogodowych, czy terenowych – tłumaczy Kinga Wochowska, rzeczniczka KM Płock.

Wszystkich, bez względu na wiek KM zaprasza na grilla.

To jeszcze nie wszystko. Tego dnia poznamy najlepszego kierowcę KM Płock 2016 r.

Konkurs na najlepszego kierowcę roku Komunikacji Miejskiej Płock jest organizowany od trzech lat. Do tej pory było tak, że w styczniu ogłaszaliśmy listę 10 najlepszych kierowców. Zgodnie z regulaminem Konkursu, cała dziesiątka otrzymywała nagrody pieniężne, a najlepszy dodatkowo otrzymywał tytuł Kierowcy Roku. W ubiegłym roku zasady się zmieniły. Konkurs  podzieliliśmy na dwie części, cz. zasadniczą i cz. finałową – tłumaczy Janusz Majchrzak, prezes KM.

W części zasadniczej nic się nie zmieniło. Co miesiąc wyłaniany był kierowca miesiąca i najlepsza dziesiątka (tu także były przyznawane regulaminowe nagrody pieniężne). Na koniec roku na podstawie łącznej punktacji z poszczególnych miesięcy wyłoniona została najlepsza 10., która uzyskała prawo udziału w finale Konkursu.

Finał odbędzie się 20 maja (w najbliższą sobotę) na terenie zajezdni KM Płock. Tego dnia kierowcy będą rywalizować między sobą w 5 konkurencjach. Sprawdzimy ich wiedzę z przepisów ruchu drogowego,  jak w ekstremalnych sytuacjach obsługują pasażerów, jak poradzą sobie w symulatorze autobusu i  w najbardziej widowiskowej konkurencji, w której zaprezentują swoje umiejętności z zakresu precyzyjnego manewrowania pojazdem – tłumaczy Sławomir Pakulski, kierownik Działu Przewozów w KM.

W sobotę na podstawie części zasadniczej i finałowej wyłoniony zostanie Kierowca Roku, poznamy także ostateczną klasyfikację najlepszej dziesiątki. Tak jak w poprzednich edycjach, kierowcy otrzymają nagrody pieniężne. Główna nagroda to 3500 zł – uzupełnia Karina Dzierbicka, kierowniczka Działu Kadr KM.

– Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dla nas dzień, był również świętem dla wszystkich mieszkańców Płocka i gmin ościennych. To doskonała okazja abyśmy się nawzajem poznali. Bo przecież nie ważne czy ktoś jest naszym pasażerem, na co dzień podróżuje prywatnym samochodem, rowerem, każdy ma kontakt z autobusami KM Płock i ich kierowcami – mówił podczas konferencji prasowej Janusz Majchrzak.

Chcemy przybliżyć mieszkańcom pracę naszych kierowców – tłumaczy Kinga Wochowska. To bardzo stresujący zawód, z czego wielu z nas nie zdaje sobie sprawy. Liczy się nie tylko technika prowadzenia pojazdu, ale też szybka reakcja na to, co dzieje się na drodze oraz w autobusie. Kierowca jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo pasażerów.

Aby ułatwić płocczanom dojazd na Piknik, KM tego dnia uruchomi specjalną piknikową, bezpłatną linię. Do południa kursował na niej będzie jeden z najstarszych autobusów w KM Płock – Ikarus, a po południu na ulice miasta wyjedzie najnowszy nabytek płockiej spółki – Solaris Urbino 12.

To nie koniec atrakcji, dla miłośników autobusów KM Płock przygotowała specjalną niespodziankę. Otóż podczas tegorocznej Nocy muzeów, na nocne linie wyjadą dwa Ikarusy. Niewykluczone, że  będzie to ostatnia szansa na przejechanie się regularną, nocną linią naszymi Ikarusami – dodaje Janusz Majchrzak.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KM Płock
akcja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....