TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Autobusem Z Bydgoszczy do Chmielnik i Nowej Wsi Wielkiej przez cały rok
TransInfo.pl - Opublikowano: 02.04.2019 15:00:14
Autobusem Z Bydgoszczy do Chmielnik i Nowej Wsi Wielkiej przez cały rok

Coraz więcej mieszkańców Metropolii Bydgoszcz zyskuje dostęp do dobrej oferty komunikacyjnej. Od 1 maja rusza linia nr 99 obsługująca m.in. Brzozę, Chmielniki i Nową Wieś Wielką. Będzie ona miała status całoroczny.

Komunikacja podmiejska zaczęła być intensywnie rozwijana od 2014 roku. Na mocy porozumień z samorządami okalającymi Bydgoszcz powstały nowe linie obsługujące miejscowości położone w gminach m.in. Osielsko, Białe Błota i Dobrcz. Teraz do tego grona dołączy gmina Nowa Wieś Wielka. Już od 2015 roku obowiązywało porozumienie, dzięki któremu w sezonie wakacyjnym kursowała linia nr 99 zapewniająca m.in. dojazd do popularnego kąpieliska w Chmielnikach. O zmianę statusu tego połączenia na całoroczne wnioskowali mieszkańcy. Taki charakter zyska ono od 1 maja. Umożliwia to podpisane dziś (2 kwietnia) porozumienie o wspólnym finansowaniu przewozów przez prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego oraz wójta gminy Nowa Wieś Wielka, Wojciecha Oskwarka.

- To dobra wiadomość dla mieszkańców naszej metropolii – ocenia prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Mieszkańcy Nowej Wsi Wielkiej zyskają szybkie i wygodne połączenie z centrum Bydgoszczy. Bydgoszczanie będą mogli łatwo dotrzeć do kąpieliska w Chmielnikach. Każda nowa linia podmiejska to także mniej samochodów w centrum Bydgoszczy. Cieszę się, że coraz więcej mieszkańców, nie tylko Bydgoszczy, docenia korzyści jakie stwarza rozwój komunikacji publicznej.

Dotychczas tylko w wakacje

Warto podkreślić, że oferta przewozowa uwzględnia okres wakacyjny, w którym spodziewana jest największa liczba pasażerów. Poza wakacjami kursować będą dwa krótkie pojazdy. Natomiast w lipcu i sierpniu na trasę wyjadą autobusy przegubowe.

Od 2014 roku dzięki rozbudowie siatki połączeń podmiejskimi autobusami podróżuje coraz więcej pasażerów. Początkowo dziennie korzystało z nich około 2 tysięcy osób. W zeszłym roku ta liczba przekroczyła 6300 osób. Trwają rozmowy z innymi gminami na temat możliwości uruchomienia następnych połączeń

Tylko w ubiegłym roku 2018 oferta komunikacji międzygminnej została poszerzona o możliwość dojazdu m.in. do Wilcza (linią 93), Bożenkowa (98), Nekli (94) i Kozielca (97). Od maja 2019r. w ramach podpisanych porozumień międzygminnych z czterema gminami ościennymi (Białymi Błotami, Osielskiem, Nową Wsią Wielką i Dobrczem) funkcjonować będzie już 9 linii autobusowych całorocznych (91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 i 99). W roku 2019 dotacja gmin na komunikację międzygminną wyniesie ok. 5,2 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
linia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....