TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Autobus wyposażony w defibrylator wozi mieszkańców Lublina
- Opublikowano: 21.08.2018 10:18:49 1 komentarz
Autobus wyposażony w defibrylator wozi mieszkańców Lublina (foto: MPK)

Pierwszy, miejski autobus należący do lubelskiego MPK wyposażony w defibrylator AED, jeździ już po ulicach Lublina. To pilotażowy program wdrażany przez MPK Lublin i Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Aparat ma jedno zadanie - uratować życie osobie, u której wystąpiło zatrzymanie akcji serca.

Dzięki takiemu urządzeniu, pasażerowie oraz kierowcy będą mogą czuć się bezpieczniej.

- Warto wypróbować wszystko, co poprawia bezpieczeństwo – mówi Prezes Zarządu MPK Lublin, Tomasz Fulara. Urządzenie bierzemy na próbę i montujemy w jednym z autobusów, które mamy nadzieję się sprawdzi i uratuje życie – dodaje Tomasz Fulara. Urządzenia te 7-krotnie zwiększają szansę na przeżycie przy zatrzymaniu krążenia.

Program jest odpowiedzią na propozycję miejskiego radnego, Marcina Nowaka. - 2 lata temu inicjowałem program montażu defibrylatorów w Urzędzie Miasta Lublin. Myślę, że to doskonały moment, by program rozszerzyć i postarać się o zainicjowanie go w środkach transportu miejskiego - mówi Marcin Nowak i dodaje: - Mobilne defibrylatory mają najlepszy charakter, bo mogą przemieszczać się do miejsce, w których potrzebna jest pomoc. Jego użycie nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia, więc każdy może z niego korzystać.

Obsługa defibrylatora jest prosta i intuicyjna. - Wystarczy włączyć urządzenie i dostosować się do komend – wyjaśnia Kamil Kasiak, kampania "Aktywni dla serca". Urządzenie jest w pełni bezpieczne. - Ono decyduje czy defibrylacja jest wymagana i prowadzi nas przez całą resuscytację. Dodatkowo wyświetla też animacje dotyczące pierwszej pomocy. Jeśli dostosujemy się do instrukcji, jesteśmy w stanie skutecznie uratować ludzkie życie – dodaje.

Lublin zamontował na razie jedno urządzenie – w 18-metrowym Solarisie, ale możliwe, że defibrylatory pojawią się w kolejnych pojazdach miejskiej komunikacji. Rozważane jest także zamontowanie urządzenia na przystankach komunikacji miejskiej – punktach przesiadkowych, z których korzysta najwięcej pasażerów. - W najbliższym czasie w Lublinie będzie realizowanych wiele inwestycji związanych z infrastrukturą przystankową i wydaje się oczywistym, by takie rozwiązanie znalazło miejsce w lokalizacjach, gdzie będzie zbierało się wiele osób i prawdopodobieństwo nieszczęśliwego zdarzenia jest znacznie większe niż w innych częściach miasta - zauważa Sławomir Podsiadły, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Defibrylatory to urządzenia, które są coraz bardziej powszechne w pojazdach komunikacji miejskiej. W urządzenia wyposażone są już nowe autobusy w Zielonej Górze, zamawia je Ostrów Wielkopolski i Gdańsk. Rozwiązanie takie zastosowały także Łódź, Białystok i Gliwice, gdzie urządzenia montowane są w przestrzeni miejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Lublin
  • PauloBusiak – 21.08.2018

    Czy autobus to na pewno dobre miejsce na instalację defibrylatora? Komu uratuje życie w czasie postoju w zajezdni???Jak znaleźć urządzenie gdy będzie potrzebne??? A może autobus będzie zmieniał trasę by dojechać na miejsce jak karetka???Dopóki nie ma defibrylatora w każdym autobusie, jego użyteczność jest ograniczona, lepiej chyba zainstalować na przystankach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....