TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Aplikacje, które pomagają jeździć gdańską komunikacją miejską
- Opublikowano: 25.10.2018 14:52:34
Aplikacje, które pomagają jeździć gdańską komunikacją miejską

W Gdańsku zagościła prawdziwa jesień, a z nią sztormy i deszcze. Przekłada się to i na transport zbiorowy. Choć wszystkie autobusy i tramwaje wyjeżdżają w trasy zgodnie z planem – potem już bywa różnie.

Więcej aut na drodze, a przez to korki, stłuczki, wypadki drogowe z udziałem samochodów to jedne z ważniejszych przyczyn opóźnień komunikacji miejskiej. Co zrobić, aby nie tkwić na przystanku, zastanawiając się, co dalej? Pomocne mogą okazać się strony internetowe oraz aplikacje mobilne, które korzystają z otwartych danych, udostępnianych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Pozwalają na sprawną reakcję pasażera w sytuacji kryzysowej - ot choćby telefon do przyjaciela z prośbą o podwiezienie, uprzedzenie oczekującej na nas osoby, zmianę planu jazdy.

Otwarte dane

Pierwszym krokiem do otwarcia danych o ruchu transportu miejskiego w Gdańsku było uruchomienie w 2008 r. Systemu Informacji Pasażerskiej (SIP). 350 autobusów i tramwajów wyposażono wówczas w urządzenia pokładowe wraz z GPS. Drugim ważnym krokiem było wdrożenie zintegrowanego systemu sterowania ruchem w Trójmieście Tristar, w grudniu 2015 r. Właśnie z tego systemu są pobierane informacje dla przystankowych tablic informacyjnych.

Dane są podzielone na dwie kategorie: statyczne i dynamiczne. W kategorii danych statycznych znaleźć można m.in.: rozkłady jazdy, listę linii, listę przystanków. Dane dynamiczne zawierają szacowane czasy przyjazdu dla każdego przystanku w Gdańsku.

Wszystkie dostępne serwisy internetowe i aplikacje mobilne pracują na podstawie otwartych danych podawanych przez ZTM. Każdy programista może z nich korzystać, w sposób twórczy opracowywać i tworzyć własne serwisy aplikacje.

Z czego warto korzystać?

Strona internetowa ZTM w Gdańsku zawiera elektroniczną wersję tablic informacyjnych dla wszystkich przystanków.

Przyjazdy.pl - strona, która agreguje otwarte dane komunikacyjne z dla 100 miast i regionów. Nie tylko komunikacja miejska, ale również kolei regionalnych i lotnisk cywilnych.

Trojmiasto.pl - na popularnym trójmiejskim portalu pasażerowie znajdą informacje o przyjazdach transportu zbiorowego, bazującą na dynamicznych danych. Atutem tej aplikacji jest dostęp do danych wszystkich trójmiejskich przewoźników w jednym miejscu, ale też dostęp do raportu drogowego Trojmiasto.pl, który dzięki użytkownikom portalu jest szybko i sprawnie aktualizowany. Informacja jest dostępna również w darmowej aplikacji mobilnej.

Zdążuś - nasza gdańska aplikacja, dostępna wyłącznie na komórkę. Pozwala ułatwić sobie życie, tworząc na pulpicie telefonu skróty do ulubionych przystanków albo na przykład sprawdzając online ważność biletów okresowych.

myBus - aplikacja wyświetlająca informację na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS. Dzięki temu uzyskujemy znacznie dokładniejszą godzinę pojawienia się pojazdu na przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia, czy przyspieszenia kursów. Aplikacja myBus dzięki rozbudowanemu wyszukiwaniu przystanków, z listy wszystkich, najbliższych, ulubionych, z tras linii, z QR kodów, czy też z mapy, pozwala w łatwy sposób dotrzeć do odpowiedniego rozkładu jazdy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
GAiT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....