TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Aplikacja `Live MPK` dostępna dla częstochowskich pasażerów
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.10.2018 16:28:25
Aplikacja `Live MPK` dostępna dla częstochowskich pasażerów

W Urzędzie Miasta Częstochowy zostało zaprezentowane nowe narzędzie interaktywne, które ułatwi częstochowskim pasażerom korzystanie z komunikacji miejskiej.

Aplikacja on-line "Live MPK", bo o niej mowa, będzie swoistym systemem informacji pasażerskiej dostępnym na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Tym samym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom częstochowianom, którzy zwracali uwagę na potrzebę wdrożenia takiego rozwiązania. Korzystanie z aplikacji jest proste i intuicyjne, by z niej skorzystać nie trzeba ściągać żadnego programu. Wystarczy wejść na stronę www.live.mpk.czest.pl. Strona jest od dziś powszechnie dostępna.

Staramy się przekonywać mieszkanki i mieszkańców Częstochowy, żeby rezygnowali z podróżowania własnymi samochodami i przesiadali się na komunikację publiczną. Dlatego wprowadzamy kolejne udogodnienia, tj. aplikację "Live MPK", która działa w przeglądarce internetowej oraz Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Oba te narzędzia będą ze sobą kompatybilne – powiedział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Cieszę się, że poprawiamy jakość komunikacji publicznej, idziemy z duchem czasu i nowe technologie mają zastosowanie w naszym mieście – dodał.

"Live MPK" pozwala pasażerowi:

- sprawdzić najbliższe odjazdy z przystanku na którym się znajduje,

- umożliwi śledzenie pozycji GPS pojazdu,

- sprawdzić jakim typem taboru będzie realizowany kurs (marka, model, oraz wyposażenie pojazdu takie jak np: biletomat),

- poinformuje o możliwych odchyłkach od rozkładu (czy pojazd jest opóźniony),

- pozwoli sprawdzić rozkład dla wybranej linii.

W przyszłości w aplikacji będą pojawiać się komunikaty nadawane od dyspozytora, informujące o utrudnieniach na drogach takich jak wypadki lub korki. Już wkrótce na wiatach przystankowych pojawią się kody QR, po zeskanowaniu których pasażer bezpośrednio zostanie przekierowany do widoku najbliższych odjazdów z przystanku, na którym się znajduje. System charakteryzuje się aktualizacją danych w czasie rzeczywistym, co w praktyce oznacza że pasażer może śledzić na żywo aktualną sytuację na drogach.

Podczas spotkania przypomniano jednocześnie, że w najbliższych czasie przy 50 przystankach autobusowych i tramwajowych na terenie miasta zostaną zamontowane cyfrowe tablice zmiennej treści, które stworzą zintegrowany System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Inwestycje realizuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie.

SDIP – System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej

- jeden z elementów Inteligentnych Systemów Transportowych - system ma na celu zwiększenie dostępności informacji dla pasażerów na przystankach o rzeczywistych odjazdach pojazdów komunikacji miejskiej.

- tablice zostaną zamontowane na 50 węzłowych przystankach. Każda tablica będzie wyświetlać 6 najbliższych odjazdów. Na tablicach będzie można wyświetlać komunikaty dotyczące czasowych utrudnień w ruchu oraz alarmy w sytuacjach szczególnych lub stanie zagrożenia. Dlatego do systemu będą również podłączone służby miejskie - Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Straż Miejska.

- aby pomóc w korzystaniu z komunikacji miejskiej osobom niedowidzącym i niewidomym, tablice będą wyposażone w głosowe zapowiedzi o najbliższych odjazdach uruchamianych za pomocą przycisku znajdującego się na słupie tablicy lub zdalnie, za pomocą pilota. W ramach projektu zostanie zakupionych 1000 pilotów, które zostaną przekazane osobom niedowidzącym i niewidomym, którzy są mieszkańcami naszego miasta.

- 47 tablic zostanie zamontowanych na terenie całego miasta, a 3 przy węzłach przesiadkowych. W sumie 50 sztuk.

- system jest otwarty i będzie przygotowany do dalszej rozbudowy i zwiększenia ilości tablic na kolejnych przystankach.

- postępowanie przetargowe na realizację zadania w toku, otwarcie ofert na wdrożenie SDiP nastąpi 18 października 2018r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
aplikacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....