TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Aktywne znaki na przejściach
UM TORUŃ - Opublikowano: 30.01.2016 18:23:45
Aktywne znaki na przejściach (fot. UM Toruń)

W Toruniu przybywa aktywnych znaków drogowych. Ich zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze i ostrzeganie kierowców o przejściu dla pieszych.

Dla zwiększenia widoczności znaki są wyposażone w lampy ostrzegawcze i pokryte foliami odblaskowymi. Wszystkie te elementy sprawiają, że znak jest widoczny nawet z dużej odległości i przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Aktywne znaki są zasilane panelami słonecznymi, co sprawia, że nie są ponoszone koszty podłączenia i dostępu do sieci .

Montaż aktywnych znaków to jedno z działań, jakie podejmują toruńscy drogowcy na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście.

-W tej chwili na terenie Torunia takie znaki są ustawione na 20 przejściach dla pieszych. W ostatnim czasie pojawiły się one m.in. na przejściu dla pieszych na ul. Grudziądzkiej na wysokości ul. Jeśmanowicza, na Trasie Średnicowej Północnej i na ul. Warszawskiej - wylicza Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.

Aktywnych znaków będzie więcej. O ich lokalizacji zdecyduje m.in. analiza bezpieczeństwa ruchu pieszych i rowerzystów, która powstanie w tym roku na zlecenie Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta . - Przeglądowi zostaną poddane przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe na terenie Torunia. Oceniana będzie ich widoczność, oświetlenie, oznakowanie poziome i pionowe i sygnalizacja świetlna. Sprawdzona zostanie również adekwatność zastosowanych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wnioski z przeprowadzonej analizy będą wykorzystane przy przygotowaniu nowych zadań inwestycyjnych. Określą one kierunki działań, jakie miasto podejmie na istniejących już przejściach dla pieszych, gdzie konieczna będzie poprawa bezpieczeństwa np. poprzez zamontowanie aktywnego znaku - dodaje Kobus-Pęńsko.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
piesi
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....