TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Aktualizacja Planu Transportowego Lublina
ZTM LUBLIN - Opublikowano: 11.02.2016 21:21:09
Pętla Felin (fot. UM Lublin)

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, przedstawia do konsultacji projekt aktualizacji ?Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Gminy Lublin i gmin sąsiadujących, z którymi Gmina Lublin zawarła porozumienie w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego?.

Opracowanie Planu Zrównoważonego Rozwoju Transportu Zbiorowego (Planu Transportowego) i jego aktualizacja wynikają z ustawy o publicznym transporcie zbiorowym i są obowiązkami właściwego organizatora publicznego transportu zbiorowego w przypadku planowanego organizowania przewozów o charakterze użyteczności publicznej.

Aktualizacja Planu Transportowego skierowana do konsultacji społecznych, zawiera zmianę treści Planu przyjętych Uchwałą Rady Miasta w 2013 r. Z uwagi na zmieniające się uwarunkowania i czynniki mające wpływ na organizowanie i funkcjonowanie komunikacji miejskiej konieczna była modyfikacja części zapisów.

Aktualizacja Planu Transportowego ma na celu:

? uwzględnienie zmian w zakresie inwestycji infrastrukturalnych i taborowych, planowanych w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014 ? 2020.

? uwzględnienie w charakterystyce planowanej sieci komunikacyjnej aspektu rozszerzenia oferty przewozowej w gminach sąsiadujących, z którymi Gmina Lublin zawarła porozumienie oraz w gminach należących do Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

? wydłużenie okresu planowania i realizacji przewozów o charakterze użyteczności publicznej do 2030 roku. Zmiana ta przyczyni się do zwiększenia okresów amortyzacji taboru używanego do realizacji usługi (koszty zakupu taboru stanowią główny koszt wykonania usługi), a tym samym obniży koszty usługi ponoszone przez Gminę (niższa stawka za wozokilometr oferowana przez wykonawcę).

? uwzględnienie nowych dokumentów strategicznych Gminy Lublin, w szczególności: Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Lublin stanowiącego załącznik do uchwały nr 360/XIII/2015 Rady Miasta Lublin z dnia 23 grudnia 2015 r. oraz Planu Zrównoważonej Mobilności w Lublinie (2015 r.).

Aktualizacja Planu Transportowego dostępna jest pod poniższym linkiem oraz w Biurze Obsługi Klienta ZTM w Lublinie przy al. Kraśnickiej 25.

Uwagi i opinie dotyczące projektu aktualizacji Planu Transportowego prosimy przesyłać na adres: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, al. Kraśnicka 25, 20-718 Lublin lub drogą elektroniczną na e-mail: ztm@ztm.lublin.eu do dnia 3 marca br.

Ostateczna wersja aktualizacji Planu Transportowego uwzględniająca zmiany po konsultacjach oraz uzgodnienia z właściwymi organami sąsiednich gmin, zostanie przedstawiona jako projekt uchwały, pod obrady na najbliższej sesji Rady Miasta.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
ZTM Lublin
plan transportowy
konsultacje społęczne
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....