TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

8,7 mln zł na węzeł integracyjny w Sierakowicach [FILM]
TransInfo,pl - Opublikowano: 22.09.2017 12:21:13
8,7 mln zł na węzeł integracyjny w Sierakowicach [FILM]

20 września, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela podpisali umowę na dofinansowanie budowy węzła integracyjnego wraz z trasami dojazdowymi w Sierakowicach.

Około 12 tys. pasażerów rocznie ma korzystać z publicznego transportu dzięki budowie w Sierakowicach węzła integracyjnego. Ma być też przywrócone połączenie kolejowe. Budowa węzła o wartości 8,7 mln zł ma się zakończyć w 2019 roku.

Wartość inwestycji to ponad 8,7 mln zł. Dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie prawie 5 mln zł, co stanowi ponad 60 proc. kosztów kwalifikowanych.

W ramach inwestycji, która ma być zrealizowana do końca 2019 roku w Sierakowicach zbudowana zostanie nowa i rozbudowana istniejąca infrastruktura transportu zbiorowego, rozbudowany zostanie dworzec, powstaną parkingi dla samochodów i rowerów. Projekt zakłada również budowę ok. 11 km ścieżek rowerowych wraz z systemem wypożyczalni roweru miejskiego na potrzeby dojazdów do węzłów integracyjnych.

Wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela nie ma wątpliwości, że budowa węzła oznacza "kolejny skok cywilizacyjny dla gminy". Wyjaśnił, że "na bazie węzła zostanie na 99 proc. zrewitalizowana, przywrócona linia kolejowa nr 229 z Kartuz do Sierakowic i być może do Lęborka". Połączenie ponad 20 lat temu zostało zawieszone. Kobiela poinformował, że samorządy położone na trasie Kartuzy-Sierakowice-Lębork sfinansowały przygotowanie studium wykonalności dla tej trasy. Liczy, że "około 2020 r. zapadnie decyzja o odtworzeniu tej linii".

Uważa, że połączenie kolejowe do Sierakowic poprawiłoby skomunikowanie najbardziej zaludnionej, zachodniej części powiatu kartuskiego na Kaszubach z aglomeracją trójmiejską.

Zgodnie z planami przyjętymi w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot do roku 2023, na terenie całego obszaru metropolitalnego ma powstać w sumie około 20 węzłów integracyjnych. Kilka z nich zostanie zbudowanych w Trójmieście, a pozostałe w mniejszych miastach, w tym m.in. w Rumi, Redzie, Wejherowie, Żukowie czy Pruszczu Gdańskim oraz na terenie gmin wiejskich.


Marszałek województwa, Mieczysław Struk ocenił w rozmowie z PAP, że realizowane na terenie całego województwa komunikacyjne węzły integracyjne są znakomitym uzupełnieniem wcześniejszych inwestycji w zakresie poprawy infrastruktury transportu publicznego. Wymienił budowę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) oraz realizowane obecnie modernizacje linii kolejowej nr 405 relacji Szczecinek-Słupsk-Ustka oraz linii nr 207 Grudziądz-Malbork.

-"Zależy nam na tym, aby w takich węzłach integracyjnych można było zostawić bezpiecznie rower, samochód i przesiąść się do pociągu lub autobusu" – tłumaczy. Ocenił, że na koniec obecnego procesu programowania, około 2022 roku wszystkie projekty zostaną zakończone. "Wówczas będziemy mówić o dalszych modernizacjach zwłaszcza linii kolejowych" – dodał Struk.

Przyznał, że rozbudowa infrastruktury ma zachęcić mieszkańców Pomorza do korzystania z transportu zbiorowego. "Niewątpliwie dobre skomunikowanie, jedna taryfa obowiązująca we wszystkich środkach transportowych, nad którą obecnie pracujemy, jeden bilet metropolitalny – te wszystkie działania mogą przynieść dobre rezultaty" – argumentuje marszałek.

Marszałek poinformował, że poziom kontraktacji z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Pomorskiego przekracza już 68 proc. całej przyznanej alokacji. "To jest najwyższy wskaźnik w kraju" – dodał.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł
Pomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....