TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

500 nowych wiat w stolicy
ZTM WARSZAWA - Opublikowano: 24.08.2015 21:16:25
500 nowych wiat w stolicy

W nocy z 13 na 14 sierpnia, na przystanku tramwajowym Królikarnia 06 ustawiono pięćsetną wiatę przystankową w ramach projektu ?Przystanek komunikacji miejskiej?. Zostaną także wprowadzone zmiany w wiatach konkursowych polegające na wydłużeniu lub dostawieniu dodatkowych ławek. W wiatach seryjnych rozkłady jazdy będą umieszczane niżej. Planowany termin zakończenia montażu wszystkich 1580 nowoczesnych wiat to koniec 2016 roku.
Na przystanku tramwajowym Królikarnia 06, w nocy z 13 na 14 sierpnia, zamontowano pięćsetną wiatę przystankową w ramach projektu ?Przystanek komunikacji miejskiej?. Na stołecznych ulicach jest już ustawionych 201 wiat konkursowych, 133 konserwatorskie i 166 seryjnych.
Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z firmą AMS, odpowiedzialną za realizację projektu ?Przystanek komunikacji miejskiej?, wprowadzi także zmiany w funkcjonalności wybranych typów wiat. Jest to odpowiedź na najczęstsze uwagi pasażerów, którzy regularnie korzystają z komunikacji miejskiej i infrastruktury przystankowej.
W wiatach konkursowych, których gabaryty pozwalają tylko na montaż ławki dwuosobowej zostaną ustawione dodatkowe ławki na zewnątrz wiaty. Takie rozwiązanie będzie stosowane w przypadku wystarczająco dużej powierzchni przystanku. W szerszych wiatach konkursowych ławki zostaną wydłużone.
W wiatach seryjnych tablice z rozkładami jazdy będą montowane około 30 cm niżej, dzięki czemu pasażerowie będą mieli wygodniejszy dostęp do informacji o kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.
Zmiany zostaną wprowadzone w projektach wiat. Oznacza to, że nowe egzemplarze będą wykonywane według zmienionych i ulepszonych wytycznych.
Na części przystanków autobusowych z nowymi wiatami planowany jest montaż stojaków rowerowych. Początkowo zakładano ustawianie stojaków
z m.in. jednym stanowiskiem. Ostatecznie podjęto decyzję o montażu 315 stojaków z liczbą stanowisk od 3 do 5.
Zakończenie montażu wszystkich wiat jest planowane na koniec 2016 roku.
Projekt ?Przystanek komunikacji miejskiej? jest realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Koncesjonariusz ? firma AMS planuje do końca 2016 roku ustawić na własny koszt 1580 nowych wiat w trzech rodzajach: konkursowe, konserwatorskie i seryjne. Wiaty konkursowe (413 sztuk) ? zaprojektowane w ramach konkursu zorganizowanego w 2006 roku przez Urząd m.st. Warszawy ? są ustawiane w reprezentacyjnych miejscach stolicy i kluczowych komunikacyjnie lokalizacjach. Wiaty konserwatorskie (212 sztuk) powstały z myślą o obszarach objętych nadzorem Stołecznego Konserwatora Zabytków. 955 wiat seryjnych zajmie miejsca przy głównych trasach miejskich poza ścisłym centrum stolicy.
Firma AMS będzie przez ponad 8 lat odpowiedzialna m.in. za utrzymanie, serwisowanie i naprawianie infrastruktury przystankowej oraz uiszczanie opłat administracyjnych i udział w kosztach sprzątania. Wynagrodzenie koncesjonariusza stanowią wpływy z wynajmu powierzchni reklamowej na przystankach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
Warszawa
wiata

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....