TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

440 mln zł na śląski niskoemisyjny transport
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.09.2016 14:39:46 3 komentarze
440 mln zł na śląski niskoemisyjny transport

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach RPO dla woj. śląskiego dla poddziałania 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie. Wnioski będą przyjmowane od 30 września do 29 grudnia br.

O dofinansowanie mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, podmioty, w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki i stowarzyszenia, inne jednostki zaliczane do sektora finansów publicznych, a także spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe oraz towarzystwa budownictwa społecznego.

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi nawet 95 proc., w tym 10 proc. z budżetu państwa, w przypadku projektów spełniających łącznie kryteria: 1) są projektami rewitalizacyjnymi, 2) nie są objęte pomocą publiczną, w tym rekompensatą, 3) nie są objęte pomocą de minimis, 4) nie są projektami generującymi dochód w rozumieniu art. 61 rozporządzenia nr 1303/2013. W pozostałych przypadkach dotacja może osiągnąć 85 proc., bądź poziom wynikający z luki w finansowaniu, rekompensaty, pomocy de minimis lub zgodnie z zasadami udzielania pomocy publicznej.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

Wsparcie na łączną kwotę ponad 440 mln zł jest przeznaczone na zakup taboru autobusowego, modernizację liniowej i punktowej infrastruktury transportu zbiorowego (np. zintegrowane centra przesiadkowe, parkingi typu Park&Ride lub Park&Bike czy też ? integralnie związane z projektem ? drogi rowerowe, wypożyczalnie rowerów itp.). Dofinansowaniem może również zostać objęte wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania transportem. Wszystkie inwestycje mają przyczynić się do częstszego korzystania z usług transportu publicznego dzięki przyjaznym rozwiązaniom komunikacyjnym, a to z kolei będzie skutkowało obniżeniem CO2 w atmosferze.

-?Usprawnienie funkcjonowania transportu publicznego, wymiana taboru na nowoczesny, bardziej przyjazny otoczeniu to zachęta do częstszego wyboru autobusu, tramwaju i pociągu niż własnego auta. Samorządy najlepiej wiedzą, że bez inwestycji w transport publiczny gminy i powiaty mogą się cofać w rozwoju. Środki unijne na ten cel pomogą zrealizować ambitne projekty, których realizacja przekracza możliwości budżetów własnych samorządów?, powiedział Wojciech Saługa, marszałek Województwa Śląskiego.

Poza inwestycjami sprzyjającymi promocji transportu publicznego w gminach możliwa będzie również kompleksowa wymiana oświetlenia na energooszczędne, przy udziale unijnej dotacji.

Rybnik pierwszy

Dodatkowo w ramach tej puli pieniędzy ponad 35 mln zł trafi do potencjalnych wnioskodawców z subregionu rybnickiego, którzy zdecydują się na energetyczną modernizację budynków użyteczności publicznej oraz wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Możliwe będzie również dofinansowanie wymiany lub modernizacja indywidualnych źródeł ciepła lub dofinansowanie do budowy instalacji OZE w modernizowanych energetycznie budynkach.

Pozostałe subregiony zaplanowały konkursy w tym obszarze na przełomie października i listopada br. O środki w tym obszarze mogą ubiegać się zarówno jednostki samorządu terytorialnego, jak i podmioty wykonujące działalność leczniczą, szkoły wyższe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz towarzystwa budownictwa społecznego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RPO
Śląsk
konkurs
  • ślązak – 09.09.2016

    i oby zero syfbusów z srolca

  • Kamilek 3 – 10.09.2016

    Poproszę dofinansowanie za SU12 IV. ;) a za solbusa. :/

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....