TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

29.04 ruszają Warszawskie Linie Turystyczne 2017
TL, TransInfo - Opublikowano: 25.04.2017 15:19:57
29.04 ruszają Warszawskie Linie Turystyczne 2017

Rozpoczyna się kolejny sezon rejsów wycieczkowych po Wiśle. To znakomita okazja do wypoczynku i zwiedzania Mazowsza. Jedno jest pewne, gdyby przyjechał dziś do Warszawy Picasso, na pewno wybrałby się statkiem do Serocka. A może i popłynąłby tramwajem wodnym?

Przepłyń pod mostem, zobacz bulwary wiślane, podziwiaj Stare Miasto, albo po prostu stań na pokładzie i poczuj wiatr we włosach.

Tramwaj "Wars" wita was

Tramwaj "Wars" to wiosną i latem stały element krajobrazu Warszawy. Kto jeszcze nie płynął, będzie miał okazję nadrobić zaległości i ruszyć z okolic Mostu Poniatowskiego. Wyprawa statkiem to także znakomita rozrywka dla najmłodszych i okazja do pokazania ciekawych miejsc Warszawy. Z perspektywy Wisły będzie można podziwiać Stare Miasto, Stadion Narodowy, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego albo pomachać Syrence. Nawet osoby bardzo dobrze znające Warszawę, będą mogły odkryć coś nowego ? kto bez podpowiedzi wskaże Skwer Kahla? Fani słuchowiska "Matysiakowie" wzruszą się, dopływając do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego i widząc Skwer Radiowej Rodziny Matysiaków.

Jeśli ktoś zgłodnieje podczas rejsu, może sobie kupić potrawę z grilla oraz ciepłe i zimne napoje. Kapitan "Warsa" Wojciech Falkowski pływa po Wiśle już od kilkudziesięciu lat.

Tramwaj wodny będzie wypływał z przystanku przy moście Poniatowskiego i będzie zabierał na pokład 150 pasażerów. Tu też przybije do brzegu po rejsie.

Od 29 kwietnia do 30 czerwca tramwaj wodny będzie kursował tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 2 i 16 czerwca i 14 sierpnia ? według rozkładu świątecznego), a od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki.

Promem przez Wisłę

Brzegi Wisły połączą cztery bezpłatne przeprawy promowe:

1) prom "Wilga" na trasie Podzamcze Fontanny ? ZOO na pokład zabierze 40 pasażerów wraz z rowerami,

2) prom "Pliszka" na trasie Most Poniatowskiego (przystanek tuż przy moście) ? Stadion Narodowy na pokład zabierze 12 os. wraz z rowerami,

3) prom "Słonka" na trasie Cypel Czerniakowski ? Saska Kępa na pokład zabiera 12 os. wraz z rowerami,

4) prom "Turkawka" na trasie Nowodwory ? Łomianki na pokład zabiera 12 os. wraz z rowerami.

Promy od 29 kwietnia do 30 czerwca będą pływały tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia (rozkład świąteczny), od 1 lipca do 31 sierpnia również w dni powszednie.

Statkiem do Serocka, czyli co by powiedział Picasso?

Jeżeli ktoś ma wolny dzień, to powinien skorzystać z możliwości jaką daje rejs statkiem "Zefir" do Serocka. To wyprawa, która zajmie kilka godzin, ale warto się w nią wybrać, bo można dzięki niej poznać ciekawe zakątki Mazowsza.

Na trasie rejsu zobaczymy m.in. Zaporę w Dębem, czyli jedyny zrealizowany obiekt z planowanej kaskady Bugu. To dzięki tej budowli powstał doskonale wszystkim znany Zalew Zegrzyński. W momencie otwarcia, 22 lipca 1963 roku, zapora była pierwszym tego typu obiekt na rzece nizinnej w Polsce. Dzięki zaporze powstała również Elektrownia wodna Dębe, która wyposażona jest w 4 turbozespoły, mogące generować 20 MW mocy.

W Serocku wycieczkowicze będą mieli ok. dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży. Warto ten czas wykorzystać na zobaczenie domu, w którym nocował Pablo Picasso. Słynny malarz przyjechał tam jesienią 1948 r. na zaproszenie architektów Heleny i Szymona Syrkusów. Podobno Picasso wykąpał się w Narwi, a wieczorem pracował tam nad jednym ze swoich obrazów.

Warto także przejść się na rynek, który ma piękny, średniowieczny układ. W pobliżu rynku znajdziemy także Kościół Mariacki, wybudowany w XVI wieku, w stylu późnogotyckim.

Statek "Zefir" będzie wypływał o godz. 9:30 z przystani na Kanale Żerańskim w okolicy przystanku Cementownia 02. O godzinie 12:30 przybije do brzegu w Serocku, aby o 14:30 wyruszyć do Warszawy. Rejs zakończy się ok. godziny 18:00. Godziny te, poza rozpoczęciem wycieczki, mogą ulec zmianie ze względu na zmienne warunki żeglugi.

Na pokładzie "Zefira" będzie mogło podróżować nawet 110 pasażerów. Tak długa podróż i ogrom wrażeń mogą spowodować, że turyści nabiorą ochoty na jedzenie, dlatego na statku będzie grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Od 29 kwietnia do 30 czerwca "Zefir" będzie pływał w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia (rozkład świąteczny), od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki, a we wrześniu w pierwszą i drugą sobotę i niedzielę. W przypadku dojazdu na rejs komunikacją miejską można skorzystać z autobusu linii 735. Autobus odjeżdża z przystanku Metro Marymont 15 i należy wysiąść na przystanku Cementownia 02 (przystanek na żądanie).

Taryfa

Ceny biletów na Warszawskie Linie Turystyczne będą takie same jak w latach ubiegłych. Rejs tramwajem wodnym będzie kosztował 18 zł (bilet normalny), rejs wycieczkowy do Serocka 36 zł (bilet normalny), a promy będą bezpłatne.

Bilety na rejsy do Serocka można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, w środy i czwartki w godz. 16:00-20:00, piątki 7:00-11:00 oraz w soboty

Bilety na tramwaj wodny będą dostępne na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w siedzibie Żeglugi Stołecznej (ul. Targowa 66, pawilon 17 - w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński), od wtorku do czwartku w godzinach 12:00-16:00 i w piątki w godzinach 14:00-18:00.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Województwo mazowieckie
Warszawa
turystyka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....