TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

29.04 ruszają Warszawskie Linie Turystyczne 2017
TL, TransInfo - Opublikowano: 25.04.2017 15:19:57
29.04 ruszają Warszawskie Linie Turystyczne 2017

Rozpoczyna się kolejny sezon rejsów wycieczkowych po Wiśle. To znakomita okazja do wypoczynku i zwiedzania Mazowsza. Jedno jest pewne, gdyby przyjechał dziś do Warszawy Picasso, na pewno wybrałby się statkiem do Serocka. A może i popłynąłby tramwajem wodnym?

Przepłyń pod mostem, zobacz bulwary wiślane, podziwiaj Stare Miasto, albo po prostu stań na pokładzie i poczuj wiatr we włosach.

Tramwaj "Wars" wita was

Tramwaj "Wars" to wiosną i latem stały element krajobrazu Warszawy. Kto jeszcze nie płynął, będzie miał okazję nadrobić zaległości i ruszyć z okolic Mostu Poniatowskiego. Wyprawa statkiem to także znakomita rozrywka dla najmłodszych i okazja do pokazania ciekawych miejsc Warszawy. Z perspektywy Wisły będzie można podziwiać Stare Miasto, Stadion Narodowy, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego albo pomachać Syrence. Nawet osoby bardzo dobrze znające Warszawę, będą mogły odkryć coś nowego ? kto bez podpowiedzi wskaże Skwer Kahla? Fani słuchowiska "Matysiakowie" wzruszą się, dopływając do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego i widząc Skwer Radiowej Rodziny Matysiaków.

Jeśli ktoś zgłodnieje podczas rejsu, może sobie kupić potrawę z grilla oraz ciepłe i zimne napoje. Kapitan "Warsa" Wojciech Falkowski pływa po Wiśle już od kilkudziesięciu lat.

Tramwaj wodny będzie wypływał z przystanku przy moście Poniatowskiego i będzie zabierał na pokład 150 pasażerów. Tu też przybije do brzegu po rejsie.

Od 29 kwietnia do 30 czerwca tramwaj wodny będzie kursował tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 2 i 16 czerwca i 14 sierpnia ? według rozkładu świątecznego), a od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki.

Promem przez Wisłę

Brzegi Wisły połączą cztery bezpłatne przeprawy promowe:

1) prom "Wilga" na trasie Podzamcze Fontanny ? ZOO na pokład zabierze 40 pasażerów wraz z rowerami,

2) prom "Pliszka" na trasie Most Poniatowskiego (przystanek tuż przy moście) ? Stadion Narodowy na pokład zabierze 12 os. wraz z rowerami,

3) prom "Słonka" na trasie Cypel Czerniakowski ? Saska Kępa na pokład zabiera 12 os. wraz z rowerami,

4) prom "Turkawka" na trasie Nowodwory ? Łomianki na pokład zabiera 12 os. wraz z rowerami.

Promy od 29 kwietnia do 30 czerwca będą pływały tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia (rozkład świąteczny), od 1 lipca do 31 sierpnia również w dni powszednie.

Statkiem do Serocka, czyli co by powiedział Picasso?

Jeżeli ktoś ma wolny dzień, to powinien skorzystać z możliwości jaką daje rejs statkiem "Zefir" do Serocka. To wyprawa, która zajmie kilka godzin, ale warto się w nią wybrać, bo można dzięki niej poznać ciekawe zakątki Mazowsza.

Na trasie rejsu zobaczymy m.in. Zaporę w Dębem, czyli jedyny zrealizowany obiekt z planowanej kaskady Bugu. To dzięki tej budowli powstał doskonale wszystkim znany Zalew Zegrzyński. W momencie otwarcia, 22 lipca 1963 roku, zapora była pierwszym tego typu obiekt na rzece nizinnej w Polsce. Dzięki zaporze powstała również Elektrownia wodna Dębe, która wyposażona jest w 4 turbozespoły, mogące generować 20 MW mocy.

W Serocku wycieczkowicze będą mieli ok. dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży. Warto ten czas wykorzystać na zobaczenie domu, w którym nocował Pablo Picasso. Słynny malarz przyjechał tam jesienią 1948 r. na zaproszenie architektów Heleny i Szymona Syrkusów. Podobno Picasso wykąpał się w Narwi, a wieczorem pracował tam nad jednym ze swoich obrazów.

Warto także przejść się na rynek, który ma piękny, średniowieczny układ. W pobliżu rynku znajdziemy także Kościół Mariacki, wybudowany w XVI wieku, w stylu późnogotyckim.

Statek "Zefir" będzie wypływał o godz. 9:30 z przystani na Kanale Żerańskim w okolicy przystanku Cementownia 02. O godzinie 12:30 przybije do brzegu w Serocku, aby o 14:30 wyruszyć do Warszawy. Rejs zakończy się ok. godziny 18:00. Godziny te, poza rozpoczęciem wycieczki, mogą ulec zmianie ze względu na zmienne warunki żeglugi.

Na pokładzie "Zefira" będzie mogło podróżować nawet 110 pasażerów. Tak długa podróż i ogrom wrażeń mogą spowodować, że turyści nabiorą ochoty na jedzenie, dlatego na statku będzie grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Od 29 kwietnia do 30 czerwca "Zefir" będzie pływał w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia (rozkład świąteczny), od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki, a we wrześniu w pierwszą i drugą sobotę i niedzielę. W przypadku dojazdu na rejs komunikacją miejską można skorzystać z autobusu linii 735. Autobus odjeżdża z przystanku Metro Marymont 15 i należy wysiąść na przystanku Cementownia 02 (przystanek na żądanie).

Taryfa

Ceny biletów na Warszawskie Linie Turystyczne będą takie same jak w latach ubiegłych. Rejs tramwajem wodnym będzie kosztował 18 zł (bilet normalny), rejs wycieczkowy do Serocka 36 zł (bilet normalny), a promy będą bezpłatne.

Bilety na rejsy do Serocka można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, w środy i czwartki w godz. 16:00-20:00, piątki 7:00-11:00 oraz w soboty

Bilety na tramwaj wodny będą dostępne na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w siedzibie Żeglugi Stołecznej (ul. Targowa 66, pawilon 17 - w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński), od wtorku do czwartku w godzinach 12:00-16:00 i w piątki w godzinach 14:00-18:00.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Województwo mazowieckie
Warszawa
turystyka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....