Rośnie zainteresowanie Radomską Kartą Miejską wśród pasażerów komunikacji miejskiej. Z biletów w wersji elektronicznej korzysta już niemal 25 tysięcy osób z Radomia i z gmin, do których kursują linie miejskie. Na kartach kodowane są najczęściej bilety miesięczne, które - dzięki niedawnej obniżce cen - sprzedają się jak świeże bułeczki.
Wydawać by się mogło, że mamy za sobą największy boom na karty miejskie. Był on związany z wycofaniem przed dwoma miesiącami ze sprzedaży papierowych biletów okresowych. Nic podobnego. Co dzień wpływa do MZDiK nawet trzysta nowych wniosków o wydanie karty. Tylko w ostatnich czterech dniach pasażerowie odebrali niemal 1000 świeżo wystawionych kart z zakodowanymi biletami miesięcznymi i okresowymi. Punkty firmowe MZDiK przeżywają ostatnio prawdziwe oblężenie. Aby obsłużyć wszystkich pasażerów, niektóre z nich musiały wydłużyć godziny pracy. Tak było na przykład ostatniego dnia sierpnia w punkcie przy ulicy Limanowskiego (naprzeciw kościoła na Borkach). Klientów było tam tyle, że pracownice przyjmowały wnioski oraz wydawały karty miejskie jeszcze po godzinie 20:00.
Oczywiście zawsze pod koniec wakacji i na początku roku szkolnego w punktach sprzedaży jest zwiększony ruch, ale tym razem zainteresowanie biletami jest o wiele większe. Z całą pewnością przyczyniła się do tego zaproponowana przez prezydenta Radomia i uchwalona przez Radę Miejską pierwsza od kilku lat obniżka cen biletów miesięcznych. Obecnie bilet normalny na wszystkie linie kosztuje 80 złotych, zaś taki sam ulgowy - 40 złotych. Obniżka objęła poza tym bilety miesięczne dla posiadaczy kart "Rodzina Plus", które kosztują obecnie odpowiednio 60 i 30 złotych.
Bilety miesięczne i okresowe na nowych kartach, dopiero co wystawionych, kodowane są w siedzibie MZDiK przy ulicy Traugutta 30/30A, a także w punktach firmowych przy ulicach Traugutta 2, Malczewskiego 15 i Limanowskiego 74. Wszyscy pozostali pasażerowie mogą doładowywać swoje karty nie tylko w tych czterech miejscach, lecz także we wszystkich biletomatach oraz w sieci punktów prowadzonych przez partnerów, w poniższych lokalizacjach:
- Chrobrego 7/9 (salonik prasowy w Galerii Vis-a-Vis, w pobliżu przystanku Chrobrego / Czysta 02);
- Gagarina 3/5/7 (kiosk po wschodniej stronie bloku, w pobliżu przychodni lekarskiej Medicon);
- aleja Grzecznarowskiego 29/31 (punkt w supermarkecie Piotr i Paweł w Galerii Feniks);
- Królowej Jadwigi 12A (kiosk obok przystanku Os. Michałów 02);
- Lekarska 1 (kiosk obok przystanku Lekarska / Szpital 02);
- Młodzianowska 161 (kiosk obok przystanku Młodzianowska / Cisowa 03);
- Okulickiego 49 (kiosk przy skrzyżowaniu z ulicą Główną);
- Słowackiego 97 (kiosk obok przystanku Słowackiego / Kalińska 07);
- Struga 73A (kiosk obok przystanku Struga / Szklana 09);
- Toruńska 1 (punkt w hipermarkecie E. Leclerc);
- Warszawska 92 (kiosk obok przystanku Warszawska / Rondo 10);
- Wośnicka 28 (kiosk w bloku naprzeciw pętli końcowej Os. Wośniki).
Wykaz wszystkich punktów oraz informacje o zasadach korzystania z RKM są dostępne na stronie internetowej http://www.mzdik.pl
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Dodaj komentarz
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.