TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

21 zadań inwestycyjnych ZTM Warszawa w 2020 roku
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 05.03.2020 16:15:46
21 zadań inwestycyjnych ZTM Warszawa w 2020 roku

Zarząd Transportu Miejskiego realizuje w 2020 roku 21 zadań inwestycyjnych z łącznym budżetem ponad miliard zł. Największą część tej kwoty pochłonie budowa metra. Pozostałe inwestycje to wydatki ok. 67,3 mln zł.

Największą, priorytetową inwestycją jest budowa metra. Prace trwają na Woli i Bemowie oraz Targówku. Trwają również prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy kolejnych stacji na Bemowie i Stacji Techniczno-Postojowej Karolin. Budowa całej linii M2 ma zostać zakończona przed 2023 rokiem.

Nowe parkingi

To oczywiście nie jedyna inwestycja prowadzona przez Zarząd Transportu Miejskiego. Trwa projektowanie parkingu Parkuj i Jedź Żerań PKP. Będzie co najmniej 220 miejsc samochodów i 110 dla rowerów. Budowa w terenie rozpocznie się w drugiej połowie 2020 roku, a zakończenie inwestycji planowane jest w przyszłym roku.

Już niedługo poznamy wykonawcę parkingu P+R Jeziorki PKP. Zaparkuje tu ponad 130 samochodów i 40 rowerów. Zadanie będzie realizowane w formule "projektuj i buduj". W 2020 roku powstanie projekt, a w przyszłym ruszy budowa.

Nadal unowocześniane będą już istniejące parkingi P+R. Rozbudowywane będzie centrum zrządzania, z którego można zdalnie obsługiwać i nadzorować parkingi.

We współpracy ze spółką Tramwaje Warszawskie budowana jest linia tramwajowa na Tarchomin wraz z ulicą Światowida – zakończenie planowane jest w przyszłym roku. Łączna wartość kontraktu to 67 mln zł, w tym roku wydane ma być 31,3 mln zł. ZTM otworzył już oferty w przetargu na koncepcję architektoniczno-budowlaną węzła przesiadkowego Winnica. Powstanie tam również parking P+R. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej węzła przesiadkowego Winnica wraz z pętlą autobusowo-tramwajową oraz parkingiem Parkuj i Jedź. Dzięki temu możliwe będzie ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy projektu budowlanego.

Nowe i wyremontowane przystanki

W tym roku ZTM planuje budowę ok. 10 nowych przystanków autobusowych. Powstaną m.in. na ulicy Cieślewskich, Szwoleżerów czy Konstruktorskiej. Rozpocznie się też budowa nowoczesnej pętli autobusowej na Młynowie, która będzie przy skrzyżowaniu ulic J. Ostroroga i Wawrzyszewskiej. Zostaną wybudowane dwa perony przy których będą mogły stanąć cztery autobusy. Pętla zostanie wyposażona m. in. w specjalne krawężniki, pas żółtych płytek z wypustkami czy udogodnienia dla osób niedowidzących. Będą tu również ładowarki dla elektrycznych autobusów.

Równocześnie ok. 30 przystanków zostanie wyremontowanych, m. in. na ulicy Żwirki i Wigury, Dereniowej i Czerniakowskiej.

W 2020 roku ZTM zrealizuje dwa projekty inwestycyjne z budżetu partycypacyjnego. Będą to nowe wiaty przystankowe w Ursusie i na Pradze-Południe. Staną na przystankach Konotopska 01, Rozłucka 02, Szpital Grochowski 02 (wraz ze zmianą lokalizacji przystanku), Łukowska 01 i Perkuna 02.

Na I linii metra

W ramach dostosowania I linii metra dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami przygotowywana jest budowa wind  po północnej stronie stacji Pole Mokotowskie. Trzy z nich połączą poziom ulicy z antresolą, a jedna antresolę z peronem. W tym roku powstanie dokumentacja. Planowana jest również inwestycja na stacji Racławicka. Winda zastąpi tu podnośnik, który łączy chodnik z antresolą. Wyremontowane zostanie też zadaszenie nad wejściem do stacji metra Ratusz Arsenał, po stronie południowo-wschodniej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
metro
budowa
przystanek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....