TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

130 lat komunikacji miejskiej w Bydgoszczy
- Opublikowano: 18.05.2018 08:28:21
130 lat komunikacji miejskiej w Bydgoszczy (foto: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy)

Miasto Bydgoszcz, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, MZK Bydgoszcz oraz ZDMiKP serdecznie zapraszają na obchody 130. rocznicy uruchomienia w Bydgoszczy komunikacji miejskiej.

Obchody odbędą się w sobotę 2 czerwca. W tym dniu, decyzją Rady Miasta, przejazdy wszystkimi liniami bydgoskiej komunikacji miejskiej będą bezpłatne. Wydarzenie finansowane jest z budżetu Bydgoszczy.

Dla uczestników wydarzenia organizatorzy przygotowują wiele atrakcji.

Głównymi elementami obchodów rocznicowych będą dwie wystawy taboru, które odbędą się w godzinach 10-14:

• Wystawa zabytkowych autobusów na parkingu przed halą Łuczniczka i lodowiskiem Torbyd. W zlocie weźmie udział około 15 autobusów, reprezentujących wszystkie etapy rozwoju tego środka transportu, od czasów międzywojennych (najstarszy autobus który nas odwiedzi wyprodukowany został w 1938 r.), przez okres PRL po czasy współczesne, reprezentujących wszystkie najbardziej znane i zasłużone w bydgoskim transporcie marki: Jelcz, San, Autosan, Ikarus, Mercedes, Solaris, Volvo, Solbus. Do Bydgoszczy zjadą autobusy ze wszystkich stron Polski, najdłuższą odległość do pokonania, którą będzie miał jeden z zabytkowych autobusów wyniesie prawie 600 km w jedną stronę

• Wystawa taboru tramwajowego MZK Bydgoszcz na pętli Babia Wieś, również w godzinach 10-14, gdzie zobaczyć będzie można tabor tramwajowy ze wszystkich epok, w tym najstarszy w Polsce czynny tramwaj elektryczny z 1896 r., czy najnowszy niskopodłogowy Swing z bydgoskiej PESY

Obie wystawy dzielić będzie odległość około 500 m. Oprócz zabytkowych autobusów na parkingu przed Łuczniczką czekać będzie na Państwa również kilka innych atrakcji.

O godz. 14:00 zabytkowe autobusy wyruszą na uroczystą paradę ulicami miasta. W tym roku planujemy m.in. przejazd Trasą Uniwersytecką pod górę, a trasę parady poprowadzimy m.in. przez Wzg. Wolności, Szwederowo, Śródmieście, Dzielnicę Muzyczną i Skrzetusko. Dokładna trasa przebiegu zostanie podana w późniejszym terminie.

Po paradzie autobusy powrócą pod Łuczniczkę, skąd ok. godz. 15:00 ruszą linie specjalne. O tej godzinie rozpoczną się drzwi otwarte w zajezdni autobusowej MZK Bydgoszcz, gdzie chętnych zawiezie z Łuczniczki jedna z linii specjalnych oznaczona literą A. Odjazdy o godz. 15:00, 16:00, 17:00. Druga linia specjalna "130" kursować będzie do dworca głównego.

Oprócz linii specjalnych, przy współpracy z ZDMiKP oraz firmą A. Lemańskiego przedłużona do hali Łuczniczka zostanie linia turystycznej 100. Tego dnia linia 100 (Hala Łuczniczka – Stare Miasto – Myślęcinek) będzie obsługiwana przez aż cztery zabytkowe autobusy nieuczestniczące w zlocie, a kursować będzie przez cały dzień z częstotliwością ok. 15 minut. Łącznie z autobusami linii 100 w obsłudze wydarzenia uczestniczyć będzie więc prawie 20 autobusów!

Ponadto, w celu poprawienia dojazdu pod halę Łuczniczka, wzrośnie częstotliwość kursowania linii "za T2", która kursować będzie co 15 minut.

Zakończenie kursowania linii specjalnych, linii 100 oraz całego wydarzenia pod halą Łuczniczka zaplanowaliśmy na godz. 19:00.

Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wszystkie bieżące informacje, informacje o nowych atrakcjach, naszych partnerach itp. będą publikowane stopniowo na stronie wydarzenia na facebooku. Aby być na bieżąco zachęcamy do subskrybowania powyższego wydarzenia. Do zobaczenia 2 czerwca!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
tabor
zabytek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....