TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

1264 kamer w autobusach i tramwajach MPK-Łódź
MPK-ŁÓDŹ - Opublikowano: 27.01.2011 20:38:51 1 komentarz
1264 kamer w autobusach i tramwajach MPK-Łódź

MPK-Łódź podpisało z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi umowę o dofinansowanie projektu pod nazwą „Poprawa stanu bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji miejskiej w Łodzi poprzez system monitoringu wizyjnego”. Projekt jest realizowany w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013”. „Poprawa stanu bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji miejskiej w Łodzi poprzez system monitoringu wizyjnego”to program zakładający wyposażenie 183 pojazdów w 1264 kamer oraz 20 kamer na wytypowanych pętlach i przystankach MPK - Łódź a także utworzenie stanowiska –centrum monitoringu w ramach struktury MPK –Łódź. W system monitoringu będą wyposażone autobusy Solaris, Volvo, Jelcze MB oraz tramwaje: Cityrunner i zmodernizowane 805 Na. W każdym pojeździe będzie, w zależności od jego typu 6 lub 7 kamer, zestaw nagrywający z twardym dyskiem oraz monitor LCD, na którym motorniczy będzie mógł obserwować co dzieje się w pojeździe. Kamery będą także umieszczone na przystankach nocnych linii na al. Kościuszki oraz na pętlach będą:
- pętle autobusowe - Wydawnicza, Janów, Świtezianki, Kusocińskiego, Szczecińska Cm., Maratońska, 11-go Listopada, Rojna, Nowosolna, Karpacka.
- pętle tramwajowe - Dąbrowa, Augustów, Kurczaki, Szczecińska, Wyszyńskiego, Pabianicka IKEA.
Aktualnie w pojazdach MPK –Łódź zainstalowanych jest 55 zestawów monitoringowych (15 sztuk w tramwajach Pesa i Cityrunner oraz 40 sztuk w autobusach Volvo).

Ponadto w budynku przy ulicy Narutowicza 77 w Łodzi, gdzie obecnie znajduje się Centrum Sterowania Ruchem MPK –Łódź zostanie zorganizowane stanowisko - centrum monitoringu. Na komputerze stacjonarnym zakupionym w ramach projektu odbywać się będzie zgrywanie z dysków rejestratora, obróbka, nagrywanie na CD/DVD danych z kamer. Dane udostępniane będą Policji, Straży Miejskiej lub do spraw sądowych. Stanowisko będzie służyć także do odbioru obrazu z kamer zainstalowanych na pętlach i przystankach. Wartość całego projektu wynosi 3.miliony 739 tysięcy i 910 złotych brutto. Urząd Marszałkowski w Łodzi dofinansował ten projekt w 85 procentach jego wartości w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013”. MPK-Łódź nie zasypuje gruszek w popiele i już ogłosiło przetarg na zakup systemu, w którym swoje oferty złożyło kilka firm.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
bezpieczeństwo
monitoring
  • z – 04.02.2011

    Nie zasypia gruszek w popiele

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....