TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

119 zł za wspólny, miesięczny bilet w Katowicach
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 10.10.2018 08:00:32
119 zł za wspólny, miesięczny bilet w Katowicach

9 października o ustaleniach w sprawie ceny wspólnego biletu GZM mówił prezydent Katowic Marcin Krupa. -"Stanęło na 119 zł ze względu na to, że takie porozumienie z koleją zostało zawarte. Z nowego biletu miesięcznego na autobus, tramwaj i pociąg będzie można wkrótce korzystać na terenie Katowic. Bilet – dostępny w całej Metropolii, ale ważny na terenie Katowic - ma zostać wprowadzony wraz z uruchomieniem pierwszego węzła przesiadkowego w tym mieście."

Jak poinformował PAP we wtorek - 9 października - po południu naczelnik wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miasta Katowice Maciej Stachura, decyzję ws. ustalenia w taryfie ceny nowego biletu na poziomie 119 zł podjął tego dnia zarząd największego dotychczasowego organizatora komunikacji miejskiej w regionie: KZK GOP.

Pierwszy krok

-"Na razie ten pierwszy krok jest wykonany - na razie będzie 119 zł. Dalej toczą się rozmowy - moje osobiste - z przewodniczącym Metropolii, który w przyszłości będzie decydował o tego typu działaniach" - dodał prezydent Katowic.

Nawiązał w ten sposób do planów zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, która zamierza uruchomić dla wszystkich swoich 41 miast i gmin członkowskich wspólny bilet autobusowo-tramwajowo-kolejowy na początku 2019 r.

Jak dotąd, mówili przedstawiciele zarządu GZM, trwają zaawansowane rozmowy na temat wspólnego biletu z organizatorem przewozów kolejowych, czyli marszałkiem woj. śląskiego. Główne trudności mają wiązać się z problemem uzgodnienia tzw. ulg ustawowych i ulg handlowych, które wprowadzili w swoich ofertach poszczególni organizatorzy i przewoźnicy.

Wcześniej, prawdopodobnie z początkiem 2019 r. Metropolia chce – poprzez utworzony już pod tym kątem Zarząd Transportu Metropolitalnego - przejąć na swoim terenie funkcję organizatora komunikacji - od dotychczasowych trzech organizatorów (procedura ta już ruszyła). GZM ma też – na bazie powstających dokumentów, m.in. studium transportowego - integrować system podróży i dojazdów na całym terenie Metropolii.

Dotąd część działań z tym związanych prowadziły na bazie wcześniejszych organizacji poszczególne miasta i gminy. Samodzielnie też decydowały w poprzednich latach o takich udogodnieniach komunikacyjnych, jak centra i węzły przesiadkowe.

Katowickie węzły

W Katowicach, w pierwszym etapie tworzenia tamtejszego systemu węzłów przesiadkowych (przy wsparciu unijnym) przewidziano m.in. budowę do 2019 r. dwóch węzłów typu park&ride powiązanych z komunikacją tramwajową: Zawodzie i Brynów. Węzeł Sądowa ma integrować komunikację autobusową o różnym zasięgu z komunikacją miejską. Węzeł Ligota przy dworcu kolejowym w południowej dzielnicy o tej nazwie ma łączyć komunikację autobusową i indywidualną z koleją.

Jako pierwsza ruszyła w połowie ub. roku budowa węzła Ligota – najmniejszego z obecnie powstających. Warte ok. 9,1 mln zł brutto prace firmy Skanska dobiegły końca we wrześniu br.; obecnie prowadzone są odbiory inwestycji. Naprzeciw wejścia do hali dworca w Ligocie powstały m.in. zadaszone perony autobusowe, parking rowerowy z podłączeniem do okolicznych dróg dla rowerów, ponad 100 miejsc postojowych dla samochodów oraz strefa krótkotrwałego postoju.

Jakie termin?

Pytany we wtorek o termin otwarcia centrum przesiadkowego w Ligocie prezydent Katowic wyraził nadzieję, że stanie się to "jak najszybciej". "Chcielibyśmy, żeby z początkiem listopada już to centrum funkcjonowało" - zadeklarował. W tym czasie wdrażana ma być też nowa taryfa ważnego na terenie Katowic biletu autobusowo-tramwajowo-kolejowego.

W drugim etapie Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych, którego realizację przewidziano na lata 2018-2020, w stolicy woj. śląskiego powstać mają węzły park&ride powiązane z koleją: Piotrowice i Podlesie, a także węzeł: Kostuchna – położony na końcu planowanej nowej linii tramwajowej.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
KZK GOP
GZM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....