TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

1 listopada bezpłatna komunikacja w aglomeracji katowickiej
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 25.10.2017 09:17:02 1 komentarz
1 listopada bezpłatna komunikacja w aglomeracji katowickiej

1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, komunikacja miejska w aglomeracji katowickiej będzie darmowa. Bezpłatne przejazdy na wszystkich liniach zapewnia zarówno największy organizator komunikacji w regionie - KZK GOP - jak i przewoźnicy w Tychach i Jaworznie.

"W środę, 1 listopada, wszyscy pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami KZK GOP bezpłatnie. Tego dnia z reguły będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty, z uwzględnieniem wyjątków" - poinformowała w środę rzeczniczka Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego Anna Koteras.

W dniu Wszystkich Świętych oraz dzień wcześniej, we wtorek 31 października, w komunikacji miejskiej wprowadzone będą zmiany, które mają ułatwić pasażerom dojazd do cmentarzy. Autobusy i tramwaje jeździć będą częściej, uruchamiane są dodatkowe linie, a na niektórych pojawią się dodatkowe autobusy.

31 października obowiązywać będą rozkłady jazdy na dni robocze-szkolne, a ponadto uruchomionych zostanie 10 specjalnych linii autobusowych dojeżdżających w pobliże cmentarzy - takie linie będą oznaczone literą C i kolejnymi numerami. Kursować będą w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu i Będzinie, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Knurowie oraz Czeladzi.

1 listopada nadal kursować będą linie dodatkowe, natomiast na regularnych liniach obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w soboty - z wyjątkami, opisanymi m.in. na stronie internetowej KZK GOP.

KZK GOP to największy organizator komunikacji miejskiej w kraju - tworzy go blisko 30 gmin; obsługuje teren o powierzchni 1,8 tys. km kw. zamieszkany przez ok. 2 mln ludzi. Z transportu publicznego organizowanego przez Związek codziennie korzysta blisko milion pasażerów.

Również w miastach, które nie należą do KZK GOP - Jaworznie i Tychach - komunikacja w dniu Wszystkich Świętych będzie bezpłatna na wszystkich liniach.

"Zachęcamy mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską. Mniejsza liczba pojazdów indywidualnych na drogach zdecydowanie usprawni dojazd do cmentarzy" - wskazują przedstawiciele Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie. W tym mieście bezpłatne przejazdy 1 listopada są wpisane w obowiązującą taryfę. W Tychach decyzję o darmowej komunikacji podjął prezydent miasta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
bezpłatna komunikacja
  • www – 25.10.2017

    Co to jest aglomeracja katowicka? Według mieszkańców wszystkich miast poza Katowicami kończy się na granicy Katowic. Lepiej sprawdźcie jaka nazwa obowiązuje i nie siejcie katowickiej propagandy, która nijak ma się do rzeczywistości.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....