TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Poznań: Maltanka startuje już w weekend
MPK POZNAŃ - Opublikowano: 18.04.2015 10:35:14
Poznań: Maltanka startuje już w weekend

Maltanka kursuje wzdłuż jeziora Maltańskiego już od 43 lat. Przez ten czas zdobyła rzeszę fanów ? zarówno tych małych, jak i dużych. Już 18 kwietnia, ta jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm, po raz kolejny wyruszy na żelazny szlak! Będzie wozić pasażerów do 27 września, w weekendy co pół godziny, a w dni powszednie co godzinę.

90-latka na torach

Ten rok jest dla kolejki szczególny, ponieważ swoje 90?te urodziny obchodzi dostojna ?Borsuczyca? - parowóz wyprodukowany w Zakładach Augusta Borsiga w Berlinie. Ciuchcia służyła w Obrzycku, potem w Zakładach Azotowych w Chorzowie, a w latach 80. XX wieku była też pomnikiem! Po przejęciu parowozu przez Poznański Klub Modelarzy Kolejowych i odbudowie w zakładach Cegielskiego w Poznaniu, 14 czerwca 1999 roku ,?Borsuk? został przekazany do eksploatacji na Kolejce Parkowej Maltanka. 90-latka w lipcu będzie miała wyprawiony huczny jubileusz, a o jego szczegółach poinformujemy bliżej wakacji.

Udogodnienia dla rowerzystów

W ubiegłym roku, dzięki współpracy z Galerią Malta, na początkowej stacji przybyły drewniane ławeczki z wesołymi sentencjami. W tym sezonie stacja początkowa wzbogaci się o stylowe stojaki rowerowe. "Od trzech lat opiekujemy się legendarną kolejką Maltanką. Wsłuchujemy się w potrzeby jej pasażerów pomagając MPK Poznań w realizacji niezbędnych udogodnień" ? mówi Agnieszka Juszkis, Marketing Manager Galerii Malta.

"Chętnie wsparliśmy powstanie stojaków rowerowych na peronie Maltanki. Wiele osób, wśród nich rodzin z dziećmi, zwiedza okolice Jeziora Maltańskiego i w sezonie wiosenno-letnim przyjeżdża na rowerze do Galerii Malta dlatego działania dla rowerzystów są dla nas bardzo ważne" ? podkreśla Agnieszka Juszkis. 

Galeria Malta to miejsce od początku swojego istnienia przyjazne rowerzystom. Właściciele jednośladów mogą korzystać m.in. z bezpłatnego parkingu rowerowego przy kładce prowadzącej do Galerii. Parking jest strzeżony przez pracownika ochrony w soboty i niedziele, w godz. od 10 do 20. Wyjątkowym udogodnieniem jest wypożyczalnia MaltaBike. To inicjatywa dla wszystkich rowerzystów: zarówno tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez dwóch kółek, jak i tych, którzy nie mają własnego sprzętu, a lubią jeździć na rowerze. W ofercie wypożyczalni mieszczącej się przy Galerii są  rowery różnego typu (miejskie, górskie i rowery dla najmłodszych), siedziska rowerowe dla dzieci, a także rolki, a nawet kijki do Nordic Walking. MaltaBike nowy sezon zainauguruje w czwartek, 16 kwietnia. Ponadto Klienci Galerii mogą również przypinać rowery do 14 stojaków fundacji All For Planet, które znajdują się przed wejściem do centrum.

 Więcej o Maltance: www.mpk.poznan.pl/turystyka/maltanka


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK
Poznań Poznań
Maltanka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....