TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków z dwiema ofertami na wiaty przystankowe
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.07.2019 16:30:53
Kraków z dwiema ofertami na wiaty przystankowe; fot. ZTP Kraków

Kraków wzbogaci się o 20 nowych wiat przystankowych. 15 lipca Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie otworzył oferty w przetargu, który obejmuje dostawę i montaż we wskazanych lokalizacjach 20 konstrukcji wiat aluminiowych. Realizacja inwestycji ma nastąpić do 29 listopada.

Swoje propozycje zgłosiły dwie firmy:

  • KONCEPT Robert Pawłowski z Wyszkowa z ceną 496 120,50 PLN

  • TEJBRANT z Wyszkowa z ceną 594 114,60 PLN

Kwota, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 500 000,00 PLN brutto, co oznacza, że jeden z oferentów jest już bardzo blisko zwycięstwa w Krakowie.

Lokalizacja nowych wiat

Wiaty zostaną posadowione na następujących przystankach: Agatowa (kierunek Złocień i Półłanki), Bazarowa (kierunek Złocień), Cechowa (kierunek Bieżanów), Drużbackiej (kierunek Soboniowice), Fort Swoszowice (kierunek Myślenicka), Hallera (kierunek Bieżanów i Kurdwanów), Kłuszyńska (kierunek Skawina), Malinowskiego (kierunek Myślenicka), Pod Lipą (kierunek Soboniowice), Skotniki Kościół (Skotniki), Szparagowa (kierunek Nowa Huta i Przewóz), Taklińskiego (kierunek Zakopiańska i Skawina), Węzeł Wielicki (kierunek Cechowa), Winnicka (kierunek Tyniecka i Ruczaj), Wilga (Swoszowice).

Cechy wiat

Wiaty powinny chronić pasażerów przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: deszcz, wiatr czy nadmierne nasłonecznienie oraz zapewniać pasażerom dostateczną widoczność nadjeżdżających pojazdów. Elementy użyte do konstrukcji wiaty nie mogą posiadać ostrych krawędzi niebezpiecznych dla pasażerów. Wiaty winny mieć konstrukcję modułową, przy czym pojedynczy segment ściany tylnej powinien być dostosowany do umieszczenia w nim szyby o szerokości 1350 mm. Wszystkie wiaty muszą posiadać ścianę tylną zbudowaną z trzech modułów (segmentów). Na przystankach zostaną zamontowane różne typy wiat (standardowa, z cofniętym słupkiem lub wspornikowa wąska).

Mając na uwadze względy estetyczne, wizualne oraz utrzymaniowe, a także możliwie maksymalne ujednolicenie infrastruktury przystankowej na terenie Krakowa na przystankach winny zostać posadowione wiaty, których forma architektoniczna jest spójna z już istniejącymi konstrukcjami. Słupy, profile krawędziowe dachu, itp. winny być wykonane z profili aluminiowych zabezpieczonych malowaniem proszkowym.

Obowiązującym kolorem elementów konstrukcyjnych wiaty oraz jej wyposażenia (gabloty, kosze itp.) ma być kolor popielaty. Skrajny lewy segment ściany tylnej (pierwszy od strony odjazdowej) będzie przeznaczony na umieszczenie na nim gabloty na rozkłady jazdy. Pod zadaszeniem na długości dwóch segmentów ma znajdować się zintegrowana z konstrukcją ławka, której elementy winny być pomalowane na kolor identyczny jak wiata. Siedzisko i oparcie powinny być wykonane z drewna liściastego twardego (np. jesion, dąb) i odpowiednio zabezpieczone przed ogniem. Do wiaty winien być zamontowany kosz na śmieci w kolorze takim jak wiata, w kształcie walca bez ostrych krawędzi, o pojemności ok. 40 l, wyposażony w daszek chroniący przed opadami atmosferycznymi.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
ZTP Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....